Превентивне виховання в школі — це система підготовчих та профілактичних дій педагогів, практичного психолога та соціального педагога, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявам асоціальної поведінки підлітків.

Мета превентивного виховання: підвищити рівень обізнаності з проблематики ВІЛ/СНІД; ознайомитися з сучасними профілактичними програмами; навчитися сучасних технологій профілактичної роботи в школі.

Завданням превентивного виховання є забезпечення виховання в учнів високих моральних рис, які є головним чинником вибору способів поведінки. Воно має здійснюватися на основі морально-правових знань, уявлень, поглядів, переконань, почуттів, які склалися в нашому суспільстві й становлять суспільну свідомість; забезпечення подолання окремими учнями шкідливих звичок і навичок, що сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання./Files/images/27_01_2.JPG

Ефективність превентивного виховання підвищується, якщо:

• стимульовати здоровий спосіб життя й позитивну соціальну орієнтацію учня;

• використовувати активні форми й методи виховного впливу на учнів (діалоги, тренінги, дискусії, акції);

• використовувати досягнення педагогічної та психологічної науки;

• сімейно-шкільне виховання здійснювати на засадах гуманізму, демократизму, доброзичливості, партнерських взаємин.

/Files/images/SAM_4750.JPG В школі здійснюється просвітницька робота щодо здорового способу життя. Відбуваються тематичні заходи з пропаганди здорового способу життя, зустрічі з медичними працівниками, перегляд фільмів, слухання лекцій тощо. Правовий аспект превентивного виховання в школі передбачає охорону і захист прав особистості, формування в учнів правової культури. Є заходи стосовно правового виховання, здійснюється індивідуальна робота з дітьми, схильними до правопорушень, класні години на правові теми.

/Files/images/SAM_4785.JPG Щороку в закладі вивчають і аналізують зайнятість учнів у позаурочний час. Більшість школярів охоплені роботою в гуртках. Також учні беруть активну участь у тренінгах, конкурсах, вікторині-конкурсі «Що я знаю про здоровий спосіб життя?», конкурсі плакатів.

Можна сказати, що організація соціально-профілактичної роботи в Липнязькій школі сприяє залученню підлітків та молоді до профілактичних програм, що допомагає їм самореалізовуватись у корисних і цікавих заходах, відчути себе причетними до спільної справи./Files/images/SAM_4809.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 371

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Серпень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31